2019-20 WBL All-League Teams

Celina City Schools

Home of the Bulldogs

2019-20 WBL All-League Teams

Fall All-League Team

 
Boys Cross Country:
Ethan Ly -- 1st Team
Jacob Klosterman -- Special Mention
 
Girls Cross Country:
Joscelyn Dameron -- 1st Team
Kaylie Dameron -- 1st Team
Caleigh Ross -- 1st Team
Zoey Aukerman -- Special Mention
 
Boys Golf:
David Kramer -- Honorable Mention
 
Boys Soccer:
Caden Highley -- 1st Team
Josh Kuehne -- 1st Team
Nathan Wilson -- 2nd Team
Jaden Jones -- 3rd Team
Mitchell Weitz -- Honorable Mention
 
Girls Soccer:
Reilly Cox -- 1st Team
Makenna Klingshirn -- 1st Team
Mia Rolfes -- 2nd Team
Carley Eichler -- 3rd Team
Nicole Fennig -- 3rd Team 
Alexa Bilger -- Honorable Mention
 
Volleyball:
Samantha Carlin -- 1st Team
Rose McGohan -- 3rd Team
Allison Brown -- Honorable Mention 
 
Football:
Cory Fortkamp -- 2nd Team
Cayden Thomson -- Honorable Mention
Cooper Jones -- Honorable Mention
Jaxson Silliman -- Honorable Mention
Ridge Walley -- Honorable Mention 
 

Winter All-League Team

Boys Basketball:
Max Thobe -- Honorable Mention 
 
Girls Basketball: 
Taylor Klingshirn -- Honorable Mention
 
Boys Dive: 
Holden Cubberley -- All-WBL
 
Girls Dive: 
Elly Bruce -- All WBL
 
Boys Swim: 
Zach Haines -- All-WBL
Isaiah Watson -- All WBL 
 
Girls Swim: 
Kenzie Conn -- All-WBL
Zoe Rolfes -- All-WBL
Claire Gass -- All-WBL
Emma Guggenbiller -- All-WBL
 
Boys Bowling: 
Britton Hole -- 1st Team
Kaleb Fishbaugh -- 3rd Team
Isaac Garrett - Honorable Mention
 
Girls Bowling: 
Audree Gray -- 1st Team
Jamie Coats -- 2nd Team 
Ashtyn Huber -- 2nd Team
Madison Harden -- Honorable Mention 
 
Wrestling: 
Cory Fortkamp -- 1st Team
Landon Engle -- 2nd Team
Jaden King -- 2nd Team
Ethan Ly -- 3rd Team
Cayden Thomson -- 3rd Team
Derrick Slater -- 3rd Team
Nathan Wilson -- 3rd Team
Landin Wallace -- 3rd Team
Tim Novitzke -- 3rd Team
Jakob Poor -- Honorable Mention
Brycen Miracle -- Honorable Mention 
 
© 2020. Celina City Schools. All Rights Reserved.
View text-based website